Новоалексеевка
Приазовє . . .
Дикий солончаковий степ,що стелеться до самого горизонту, необузданий вітер трамонтан і гладь моря ,самого мілкого у світі і самого теплого. В давнину у ціх краях проживали племена кімерійців,скифів, сарматівдізніше — печенегів та половців. У XIII відсюди прийшли татари.
Тут, у південно — східній частині Приазовської низини на узбережжі Утлютського лиману Азовського моря і протоки Тонкій, що з єднує лиман з Сивашем, і розташувалося невеличке провінційне містечко Генічеськ, відомості про який відносяться до 1784 року. У 14 кілометра від районого центру на початку 80 років XIX століття з явилося селище міського типу- Новоолексіївка. Його виникнення повязано з будівництвом залізної дороги Лозова — Симферополь.
У 1874р неподалеку від села Олексіївка (зараз Щорсівка) почалося спорудження невеликої Залізничної станції. У цей час і виникло тут пристанційне поселення Новоолексіївка, що стало з часом значним населеним пунктом.
До Великої Вітчизняної війни в повоєні роки на полях Генічеського району вирощували хлопок , ця трудоємка культура вимагала багато уваги ітурботи. Частицею із-за погодних умов хлопок повністю не дозрівав і тому нерозкриті коробочки волокна приходилося розвозити по домівках мешканців в селища, де їх сушили,а потім здавали на хлопкопункти. Вирощування хлопка на великих площах вимагало механізації агротехнологічних процесів.
На той період в країні уже існувала система професійно — технічної підготовки робітників для різних галузей народного господарства.
Виходячи з потреб сільського господарства, Постановою Радою Міністрів РССР від 13 березня 1952 року. № 5327 послідуючою Постановою Ради Міністрів УРСР № 769 у селещі Новоолексіївка була відкрита школа механізації хлобководства №9 .
Школа була підкерована Миколаївському обласному управлінню хлопководства і проводила навчання у дві зміни, випускаючи 500 чоловік у рік.