Україна знала, що росія підірве Каховську ГЕС, але ніхто не думав, що зруйнують всю станцію, — Сирота

Україна знала, що росія завезла на Каховську ГЕС вибухівку. Однак ніхто не міг навіть подумати, що окупанти зруйнують всю станцію. Про це в ефірі «Ми-Україна» розповів генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

Дамба каховської гес підірвана росіянами влітку 2023 року

«Якщо завозиться вибухівка, вона для чогось завозиться. Звичайно, ми розуміли… Ми думали, що побачивши контрнаступ, який відбувся тоді в Харкові, Херсоні, ворог захоче замінувати обладнання, щоб підірвати агрегати. Тобто щоб нам залишити станцію непрацюючою…

Ми ніколи не могли подумати, що вони дійдуть до такого маразму, такої критичної ситуації, щоб підірвати повністю всю станцію. Це взагалі не вкладається ні в які рамки», — наголосив Сирота.

Водночас він додав, що мотив росіян незрозумілий досі.

«Взагалі незрозумілий їхній мотив — для чого це було зроблено. Скоріше за все це було показово — демонстрація, що вони можуть зробити, що вони можуть піти на крайні речі, розуміючи, що гідроенергетика і атомна генерація це є об’єкти критичної інфраструктури підвищеної небезпеки. І тому закладаючи туди вибухівку чи це гідроспоруди, чи це атомні станції, це вкрай небезпечно для цивільного населення. Це абсолютно не військовий об’єкт, це об’єкт критичної інфраструктури. І в цілому світі він підпадає під якісь обмеження військових дій і ніхто не міг подумати, що вони дійдуть до такого рішення — підірвати всю станцію», — наголосив гендиректор «Укргідроенерго».

Як повідомляли «Ми-Україна», міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що шкода довкіллю внаслідок руйнування Каховської ГЕС перевищила 146 мільярдів гривень — затопило ліси, загинули рідкісні тварини.